Панна кота торта с кайсии

Необходими продукти:
- 200 гр бишкоти Савоярди
- 1 лит. сладкарска сметана
- 150 мл прясно мляко
- 10 гр желатин
- 100 гр захар
- 15-20 кайсии
Начин на приготвяне:
Част от кайсиите се срязват на две, почистват се от костилките и се подреждат в тавичка с разреза нагоре. Поръсват се с малко захар и се запичат до златисто.
Желатинът се накисва в 100 мл студена вода за десетина минути. Сметаната, млякото и захарта се загряват, като се бърка, докато се разтопи захарта. Отстранява се от котлона и на тънка струйка се добавя накиснатият желатин. Сместа се оставя да изстине почти до стайна температура (по кайсиево време отнема поне 20-30 минути), като се внимава да не започне да се желира. В това време се пасират десетина кайсии и се прибавят към охладената смес.
Във форма с подвижно дъно се нарежда основа от Савоярди, както и по борда на формата. Излива се охладената Панна кота и се украсява със запечените кайсии.
Престоява една нощ в хладилник.



❮❮❮❮❮❮назад
КАТЕГОРИИ
ПредястияГарнитури
Коктейлни хапки
Студени предястия
Топли предястия
Салати и разядки
Разядки
Салати
Супи
Крем супи
Студени супи
Топли супи
Основни ястия
Агнешко
Безмесни
Дивеч
Пилешко
Риба и морски дарове
Свинско
Субпродукти
Телешко
Ястия с кайма
Печива
Баници
Закуски
Кифлички
Питки
Солени торти и кишове
Соленки
Десерти
Кексове и мъфини
Напитки
Сладки
Сладкиши
Торти
Празници
Бъдни вечер
Великден
Коледа
Свети Валентин
Национална кухня
Австрия
Америка
Англия
Израел
Индия
Испания
Италия
Китай
Мароко
Мексико
Португалия
Русия
Турция
Франция
Япония





